Geri

Kanal Tedavisi

TEDAVİLER

Kanal Tedavisi

SOHO DENTAL

Kanal Tedavisi Nedir?

Birçok etken nedeniyle diş dokusundaki sinirler canlılığını kaybedebilir ve enfeksiyon oluşumuna açık hale gelir. Bu durumda; çevre dokuların sağlığının korunması ve enfekte dokuların meydana getirdiği ağrıların dindirilmesi için canlılığını kaybetmiş sinirlerin temizlenmesi, diş kanallarının dezenfekte edilmesi ve özel dolgu materyali ile doldurulması işlemine kanal tedavisi denir.

Paylaş:

Kanal tedavisi gereken dişlerde hangi belirtiler gözlenir?

Kanal tedavisi gerekli olan dişlerde hastalık belirti vermeden ilerleyebilir. Bu durumda hasar radyografik muayenelerde tespit edilebilir. Belirti gösterdiği durumlarda kendiliğinden başlayan ağrı, dişlerde renk değişimi ve sıcak-soğuk hassasiyeti gözlenebilir. Özellikle gece saatlerinde şiddetlenen, ağrı kesici kullanımında dinmeyen ağrılar, sinir dokularında enfeksiyon varlığının göstergesidir. Enfeksiyonları, ilerleyen safhalarda apse oluşumuna da neden olabilir.

Kanal tedavisinde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Tedavi genellikle iki seansta tamamlanır. Basit tedavi işlemleri için tek seans yeterli olabilirken, şiddetli enfeksiyonlarda birkaç seans gerekebilir. Sinirleri alınan diş, dolgu işlemleri yapılmadan önce darbelere karşı dirençsizdir. Bu nedenle tedavi tamamlanana kadar sert ve yapışkan gıdalardan uzak durulmalıdır. Tedavi sonrasında dokuların iyileşme sürecinde hafif ağrı ve hassasiyet oluşabilir. Birkaç hafta içerisinde tamamen geçecektir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.