Geri

Dental Köprü

TEDAVİLER

Dental Köprü

SOHO DENTAL

Dental Köprü Nedir?

Diş köprüsü; dişlerin eksikliğine bağlı olarak meydana gelen boşluklarda, komşu diş dokularından destek alarak sabit protez yapılması işlemdir. Çok fazla diş eksikliği olan ve diş desteğinin yeterli olmadığı bölgelerde ise dental implantlardan destek alacak şekilde de tasarlanabilir. Diş köprüleriyle eksik dişlerin neden olduğu estetik ve fonksiyon kayıpları kolaylıkla tedavi edilebilir.

Paylaş:

Diş köprüsü tedavisinin avantajları nelerdir?

Diş köprüsü tedavileri oldukça konforlu bir şekilde uygulanır, estetik ve fonksiyon kaybının hızlı bir şekilde tedavi edilebilmesine izin verir. Tedavi sonrasında kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. Rutin ağız bakımına özen gösterilmesi durumunda; uzun bir süre rahatlıkla kullanılabilir.

Diş köprüsü tedavisinde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Diş köprüsü tedavisi, genellikle 5 ila 7 gün arasında tamamlanır. Tedavi ihtiyacına ve tercih edilen tedavi yöntemine göre bu süreç değişkenlik gösterebilir. İlk seansta ayrıntılı bir muayene yapılır ve diş eksikliği olan bölgede uygulanabilecek tedavi alternatifleri hastaya ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bölgeye diş köprüsü uygulaması yapılmasına karar verildiğinde; dişlerin durumuna, hatanın beklentisine ve alışkanlıklarına uygun olarak yapılacak protezin rengi, materyali ve tasarım özellikleri belirlenir. Proteze destek olacak dişler üzerinde, yapılması planlanan tedavi seçeneğine bağlı olarak değişen miktarlarda aşındırma yapılması gerekir. Bu işlem, hazırlanacak porselen kaplamanın dişin üzerine oturması için gerekli alanın oluşturulmasını sağlar. Gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra, bu işlemlerin tasarım planına adapte edilebilmesi için hastadan ölçü alınır. Hastanın, kalıcı protezleri hazırlanana kadar geçen süreyi estetik görünümden ödün vermeden ve konforlu bir şekilde geçirebilmesi için işlem sonrasında dişlere geçici protezler uygulanır. Bir sonraki tedavi seansında, hazırlanan daimi protezlerin dişler ile olan uyumluluğu kontrol edilir. Köprü, dişler ile tamamen uyum sağladığında özel yapıştırıcılarıyla dişlere daimi olarak yapıştırılır.

Diş köprüsü tedavisinden sonra nelere dikkat edilmesi gerekir?

Diş köprüsü tedavisinden sonra hasta, konfor kaybı yaşamadan günlük hayatına kolaylıkla geri dönebilir. İşlemden sonraki ilk birkaç gün minimal diş hassasiyetleri gözlenebilir. Ancak bu durum, hastanın günlük hayatını etkilemeyecek şiddettedir. Diş eksikliğine bağlı oluşan boşluklar, uzun bir süre tedavi edilmediğinde ağız içerisindeki çevre kas dokuları bu eksikliğe adaptasyon gösterir. Bu nedenle, boşluğun tedavi edilmesi durumunda kısa bir süre adaptasyon problemi gözlenebilir. Ancak; yapılan tedavi sağlıklı doku profiline uyumlu olarak planlandığı için kas dokuları, yapılan yeni proteze birkaç gün içerisinde kolaylıkla adapte olabilir. Diş köprülerinin bakımının sağlanması için rutin ağız hijyenine önem verilmesi yeterlidir. Köprünün etrafının, altının ve bağlantı alanlarının temizliği, diş fırçalama ve özel diş ipi ya da ara fırçalarının düzenli kullanımıyla kolaylıkla sağlanabilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.