Geri

Diş Eti Estetiği

TEDAVİLER

Diş Eti Estetiği

SOHO DENTAL

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Nedir?

Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği; gülme hattının ve dişlerin görünümlerinin, diş eti üzerinde düzenleme yapılarak şekillendirilmesi işlemidir. Estetik diş hekimliğinde önemli bir yeri olan bu uygulamalar sayesinde hasta; ideal diş ve diş eti görünümüne kısa sürede kavuşabilir, simetrik bir gülme hattına sahip olabilir.

Paylaş:

Diş eti estetiği işlemlerinin avantajları nelerdir?

Diş etinde kanama ya da şişlik olması durumunda, bu hastalıkların tedavisi de diş eti estetiği işlemi kapsamında yapılır. Dişleri çevreleyen dokularda yapılan düzenlemeler bu sayede, diş eti sağlığının korunmasına yardımcı olabilir. Bu durum, ağız kokusu ya da yaralanmaların meydana gelme ihtimali de minimuma indirilir. Bu nedenle, ağız sağlığının uzun dönemli olarak korunmasında da oldukça etkilidir. Estetik anlamda ise diş görünüm miktarlarının ve diş eti seviyesinin kısa bir sürede düzenlenmesine izin verir. Bu sayede sosyal hayatı kısıtlayabilecek estetik kaygılar, kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Diş eti estetiği tedavisi kapsamında hangi işlemler uygulanmaktadır?

Diş eti estetiği, gingivektomi (diş etinin kesilmesi) ya da gingivoplasti (diş etinin şekillendirilmesi) işlemleri ile yapılır. Bu uygulamalarla; görünen diş boyutu uzatılabilir, diş etine seviyelendirme yapılabilir ya da dudak konumlandırma işlemiyle veya görünen diş etinde yapılan düzenlemelerle diş etinin gülüş esnasındaki görünüm miktarı azaltılabilir. Diş eti dokusunda hastalık gözlenmesi durumunda, bu düzenlemeler yapılmadan önce hastalık etkeni ortadan kaldırılır.

Diş eti estetiği uygulamaları kimler için uygundur?

Diş eti hattının ideal konumda ve şekilde olmadığı durumlarda, diş eti estetiği işlemleri tercih edilebilir. Bu işlemler, diş etinin ve dişlerin durumunun tedavi yapılabilmesi için uygun olması durumunda, her yaşta yapılabilir.

Diş eti estetiği tedavisinde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Diş eti estetiği işlemleri, lokal anestezi ile ağrısız bir şekilde yapılır. Genellikle, bu işlemin lazer ile yapılması tercih edilir. Bu sayede tedavi kanamasız ve dikişsiz olarak yapılır. Diş eti tedavisi, birçok durumda tek seansta tamamlanır. Ancak bazı durumlarda, yapılması planlanan işlemlere bağlı olarak tedavi süreci uzayabilir. İşlem sonrasında, 10 ila 14 gün arasında iyileşme süreci tamamlanır. 

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.