Geri

Diş Sıkma – Diş Gıcırdatma

TEDAVİLER

Diş Sıkma – Diş Gıcırdatma

SOHO DENTAL

Bruxism Nedir?

Bruksizm, gün içerisinde istem dışı olarak dişleri uzun süreli sıkma ya da gıcırdatma davranışıdır. Bu durum, genellikle uyku esnasında artar ve yoğunluğu stres durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Çiğneme kasının güçlenmesiyle hastalığın şiddeti artar.

Paylaş:

Bruksizm hastalarında hangi belirtiler gözlenebilir?

Yanakta çiğneme kası üzerinde ve çene eklemi hizasında ağrı meydana gelebilir. Ağrı; ilerleyen dönemlerde şakaklarda, boyunda ve omuzda da gözlenebilir. Genellikle sabah saatlerinde şiddetlidir. Ağız açma ve kapama hareketlerinde de ağrı ve eklemlerde klik sesi olabilir. Dişlerde sallanmalar, aşınmalar ve kırıklar görülebilir. Bu durumlara bağlı diş hassasiyeti gelişebilir.

Bruksizm için tedavi seçenekleri nelerdir?

Çiğneme kasının gevşemesi ve şikayetlerin ortadan kaldırılması için koruyucu plaklar hazırlanabilir ya da çiğneme kasına botoks uygulaması yapılabilir. Bruksizm dişlerin istenmeyen temaslarından kaynaklanıyorsa, işlem uygun diş tedavileri ile desteklenmelidir. Rahatsızlığın seviyesine göre kas gevşetici veya psikoterapi uygulamaları gerekli olabilir. İleri seviye rahatsızlıklarda eklem içinin yıkanması gerekebilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.