Geri

Cerrahi Diş Çekimi

TEDAVİLER

Cerrahi Diş Çekimi

SOHO DENTAL

Cerrahi Diş Çekimi (Gömülü, Komplikasyonlu)

Cerrahi çekim; dişe basit bir çekim uygulanabilmesi için, yeterli düzeyde diş etinin üzerinde olmadığı durumlarda, işlemin çevre dokular üzerinde ek işlemler yapılarak gerçekleştirilmesidir.

Paylaş:

Cerrahi diş çekimi hangi durumlarda uygulanır?

Çene kemiğinde gömülü kalan bir dişin, hastalık etkeni olması ya da yapılması planlanan tedaviler için engel oluşturması durumunda cerrahi çekim planlanır. Özellikle 20’lik diş çekimi işlemleri, bu dişlerin sıklıkla gömülü olması nedeniyle cerrahi olarak yapılır. Bunun yanı sıra, komplikasyonlu diş çekimi olarak adlandırılan aşırı harabiyete uğramış ya da diş eti seviyesinin altında kalacak seviyede kırılmış dişlerin çekilmesi için de çevresindeki dişeti dokusunda veya çene kemiğinde işlem yapılması gerekebilir. Bu durumlarda da cerrahi çekim planlanır.

Uygulama sırasında ve sonrasında sizleri neler bekliyor?

Tedavi; lokal anestezi altında, konforlu bir şekilde tamamlanabilir. İşlem süresi ise dişin durumuna ve komşu dokularla ilişkisine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Cerrahi bir işlem olması nedeniyle işlem sonrasında ağrı ve ödem meydana gelebilir. Ancak ilk 24 saat bölgeye soğuk kompres uygulanması, hekimin reçete edeceği ilaçların düzenli kullanılması ve ağız bakımına dikkat edilmesi durumunda bu süreç hızlı bir şekilde atlatılabilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.