Geri

Diş Beyazlatma (Bleaching)

TEDAVİLER

Diş Beyazlatma

SOHO DENTAL

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş beyazlatma (Bleaching), diş renginin çeşitli yöntemlerle ağartılması işlemidir. Elde edilen beyazlık, dişlerin bakımına özen gösterilmesi durumunda bir yıla kadar korunabilir. Ev tipi ya da ofis tipi diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerin kendi renk tonlarından birkaç ton daha beyaz olması sağlanabilir. Gerekli durumlarda, bu iki yöntemin kombine olarak uygulandığı bir tedavi planı da oluşturulabilir. Aynı zamanda, tek dişin içten beyazlatılması yöntemi ile kanal tedavisi yapılan dişlerde gözlenebilen renklenme problemleri tedavi edilebilir.

Paylaş:

Hangi diş beyazlatma yöntemini tercih etmelisiniz?

Dişlerinde minimal ton farkı sağlamak isteyen ya da renk beklentisi konusunda kararsız olan hastalar için ev tipi beyazlatma yöntemi doğru tercih olabilir. Bu yöntemde beyazlatma işlemi, zamana yayılarak kademe kademe gerçekleştiğinden renk tonunun daha kontrollü bir şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Diş renginin koyu olması durumunda, tek seansta belirgin bir renk farkı gözlenmesi istendiğinde ise ofis tipi diş beyazlatma işlemleriyle etkin bir tedavi sağlanabilir. Dişin renk tonuna bağlı olarak istenen renge ulaşılması için bazı durumlarda birden fazla tedavi seansı gerekli olabilir ya da beyazlatma işlemi klinik uygulamadan sonra ev tipi beyazlatma ile desteklenebilir. Kanal tedavilerinin neden olduğu renklenme problemlerinin tedavisi için ise dişin içerden beyazlatıldığı tek diş beyazlatma işlemleri uygulanabilir. Ancak, hastaya en uygun beyazlatma yöntemine karar verilmesi için diş hekiminin ayrıntılı bir muayene ile değerlendirme yapması gerekir.

Diş beyazlatma tedavilerinde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Ev tipi diş beyazlatma yöntemine karar verildiğinde hastadan ölçü alınır ve kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Bu plaklar günlük olarak belirli bir süre kullanılır. Kullanılacağı zaman içerisine diş hekiminin önerdiği miktarda beyazlatma jeli uygulanır, kullanıldıktan sonra soğuk su ve sıvı sabun ile yıkanarak kolaylıkla temizlenir. Bir sonraki uygulamaya kadar plak kutusunda muhafaza edilir. Tedavi genellikle plağın günlük 4-6 saat kullanılması durumunda 10-15 günde tamamlanır.

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi, klinik ortamında diş hekimi tarafından yapılır. Bu yöntemde dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer ile aktive edildiğinden diş beyazlatma işlemi, çok daha kısa bir sürede etkin bir şekilde gerçekleştirilir. Ortalama 1 saat süren bu işlemin sonunda, diş renginde belirgin bir fark gözlenir. Kombine diş beyazlatma yapılması planlandığında ise bu uygulamayı takiben, genellikle 2-3 gün ev tipi beyazlatma işlemi uygulanarak tedavi desteklenir.

Kanal tedavisi olan dişlerin içten beyazlatma işlemlerinde; dişteki dolgu sökülür, beyazlatma jeli dişin içerisine uygulanır ve diş geçici dolgu materyali ile kapatılır. Dişteki renk değişimi, üç günlük aralıklarla hekim tarafından kontrol edilir. İstenilen renk tonuna ulaşıldığında, dişin içerisindeki beyazlatma jeli temizlenir ve bölgeye diş için en ideal olan dolgu materyali uygulanarak tedavi tamamlanır.

Tedavi sonrasında sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Diş beyazlatma tedavisi sonrasında, minimal diş hassasiyeti meydana gelebilir. Bu yan etki, genellikle 24 ila 48 saat arasında ortadan kalkar. Uygulamayı takip eden ilk iki hafta; sigara, çay, kahve gibi dişlerde renklenmeye neden olan ürünlerden uzak durulması önemlidir. Bu duruma dikkat edilmemesi durumunda, beyazlatma etkisi erken dönemde azalabilir. Uzun vadede ağız bakım rutinine özen gösterilmesi ve dişlerde renklenmeye neden olan ürünlerin tüketiminin minimuma indirilmesi ile tedavinin etkisi daha uzun süreli olarak korunabilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın