Geri

Inley & Onley Restorasyonlar

TEDAVİLER

Inley & Onley Restorasyon

SOHO DENTAL

Inley ve Onley Diş Restorasyonu nedir?

Inley ve onley restorasyonlar, dolguyla ideal bir tedavi sağlanamayacak seviyede hasar görmüş dişlere uygulanan tedavi yöntemleridir. Diş dokusundaki kaybın kuron (kaplama) restorasyonuna ihtiyaç duyulacak derecede fazla olmadığı durumlarda, dişin sağlıklı dokularını maksimum düzeyde koruyarak işlem yapmak için tercih edilir. Inley dolgular dişlerin çukur alanları ile sınırlıyken, onley dolgular bir ya da daha fazla tepe alanı da içerisine alan restorasyonlardır. Uygulama, diş dokularının durumuna bağlı olarak güçlendirilmiş kompozit ya da dental seramik materyallerle yapılır. 

Paylaş:

Inley ve onley dolgu yöntemleri neden tercih edilir?

Yapımında sağlam diş dokuları korunur. Restorasyonun ömrü uzundur. Diş dokusuna çok iyi adapte olur ve sağlam dokuyu destekler. Yüksek kalitede estetik sağlar. Bakımı kolaydır ve uzun vadede diş eti sağlığını korumada yardımcıdır.

Restorasyon işleminde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Tedavi iki seansta gerçekleştirilir. İlk seansta hasarlı doku temizlenir, işlem alanının ölçüsü alınır ve bölgeye geçici bir dolgu materyali uygulanır. Bu dolgu ikinci seansta kaldırılır ve inley veya onley dolgu özel yapıştırıcısıyla dişe adapte edilir.

Uygulama sonrasındaki süreçte nelere dikkat edilmelidir?

Restorasyonun ömrü; dişin durumuna, hastanın ısırma veya çiğneme fonksiyonlarında uyguladığı kuvvetlere ve ağız hijyenine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Günlük yaşamda diş fırçalama ve diş ipi kullanımını içeren standart ağız bakımı, restorasyonun bakımının sağlanması için yeterli olur. Uzun vadede ise düzenli diş hekimi kontrolleri ile restorasyonun olumsuz etkilenebileceği şartları elimine ederek işlemin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak mümkündür.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.