Geri

Diş Eti Tedavisi

TEDAVİLER

Diş Eti Tedavisi

diseti-tedavisi
SOHO DENTAL

Diş Eti Tedavisi Nedir?

Diş eti tedavileri, dişlerin ve implantların çevresindeki yumuşak dokuların düzenlenmesi ve sağlığına kavuşturulması için yapılan işlemlerdir. Hem genel sağlık hem de planlanan diğer diş tedavilerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için diş eti sağlığının korunması önem taşır.

Paylaş:

Diş etinde hastalık nasıl meydana gelir?

Sağlıklı diş eti; sıkı, mat ve soluk pembe renktedir. Sağlıklı görünümün bozulması; diş etinde ağrı, şişlik, kanama, çekilme; dişlerde sallanma, yer değiştirme; ağızda koku oluşumu belirtilerinden bir veya birkaçının meydana gelmesi diş eti hastalıklarının habercisidir. Diş eti hastalıklarındaki ana neden ise yetersiz ya da hatalı uygulanan ağız bakımı nedeniyle biriken plaklardır. Plaktaki bakteriler; diş etinde iltihap oluşturabilir, çevredeki kemiğin yıkımına neden olabilir. Hastalık gelişimi; sigara kullanımı, kalıtsal özellikler veya diyabet gibi sistemik hastalıklara bağlı olarak hızlanabilir.

Tedavi kapsamında hangi uygulamalar yapılır?

Diş eti tedavisi, dokuyu iyileştirmek ya da sağlıklı dokunun fonksiyona katkısını veya estetiğini arttırmak için uygulanabilir. Tüm tedavilerin etkili olması için diş fırçalama ve diş ipi kullanımıyla düzenli ağız bakımının sağlanması oldukça önemlidir.

Diş Taşı Temizliği ve Subgingival Küretaj (Derin Temizlik)

Sertleşmiş plaklar olan diş taşları, plağın daha fazla birikmesine neden olarak dişeti hastalıklarını şiddetlendirir. Görünen yüzeyde diş taşları ve plaklar, ultrasonik cihazlar ve özel temizleme aletleriyle temizlenir. Diş etinin altındaki diş kökleri üzerinde gerçekleştirilecek temizlik ise uygun temizleme aletleriyle genellikle kesi yapılmadan, gerekli görüldüğündeyse lokal anestezi altında cerrahi tedaviyle yapılabilir.

Gingivoplasti/Gingivektomi

Lokal anestezi altında genelde lazerle diş etinin düzenlemesi/kesilmesi işlemleridir. Diş eti estetiği (pembe estetik) uygulamaları, diş eti çekilmesi veya büyümesinin tedavisi bu işlemlerle yapılır. Genellikle tek seansta ve dikişsiz yapılabilir, 10-14 günde iyileşme süreci tamamlanabilir.

Frenektomi

Gingivektomi işleminin frenuluma uygulanmasıdır. Ağız içerisindeki dokuları birbirine bağlayan yumuşak doku alanları olan frenulumlar, normalden büyük olduğunda konuşmada problem oluşturabilir veya diş eti çekilmelerine neden olabilir. Frenektomiyle frenulum dakikalar içinde düzenlenebilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.