Geri

Sedasyon ile Tedavi

TEDAVİLER

Sedasyon ile Tedavi

SOHO DENTAL

Sedasyon İşlemi Nedir?

Sedasyon, anestezi uzmanları tarafından hastaya çeşitli yollarla anestezik ilaçlar verilerek hastada kontrollü bir şekilde yarı uyku halinin oluşturulması işlemidir. Bu uygulama; diş hekimliği alanında tedaviden yüksek oranda korkan, endişeli olan ya da zihinsel engele sahip olan bireylerde sıklıkla kullanılır. Özellikle çocuk hastalarda ve dişlerde çok sayıda defekt olan uzun tedavi uygulamalarına ihtiyaç duyulan durumlarda, uzun süreli ya da çok sayıda seans ile planlanan uygulamalar hastalarda bıkkınlık hissi oluşturabilmekte ve tedavinin yarıda bırakılmasına neden olabilmektedir. Bu durumun yanı sıra hasta yüksek oranda endişe duyduğunda, korku ile meydana gelen ani hareketler işlemin ideal bir şekilde gerçekleştirilebilmesini zorlaştırabilir. Yapılan ani hareketler, tedavi süresini uzatırken tedavinin başarı şansının düşmesine de neden olabilir. Bu durumlarda, hem ideal tedavinin sağlanabilmesi hem de sürecin hasta için konforlu bir hale getirilmesi amacıyla sedasyon tedavileri yapılabilir.

Paylaş:

Sedasyon Tedavisinde Uygulama Nasıl Yapılır?

Sedasyon işlemi yapılacak olan durumlarda, hastanın tedaviden önce aç olması gerekir. Sedasyon, hastanın burnuna takılan maske ile sedatif etkiye sahip gazın verilmesi ya da hastaya damar yolu ile ilaç verilmesi yöntemleri ile sağlanabilir. Uygulama yöntemi anestezi uzmanı tarafından çeşitli parametreler göz önünde bulundurularak belirlenir. Tam bir uyku hali oluşturulmadığından işlem sonrasında hastanın sedatif ilacın etkisinden çıkması oldukça kısa sürede gerçekleşir. İlacın etkisinin ortadan kalkmasından yaklaşık yarım saat sonra hasta evine güvenle gidebilir.

Sedasyon Uygulaması ile Hangi Diş Hekimliği Tedavileri Yapılabilir?

Sedasyon uygulaması; dolgu, kanal tedavisi, apikal rezeksiyon, diş kesimi, diş çekimi, implant uygulamaları gibi lokal anestezi altında gerçekleştirilen her diş tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için uygun bir yöntemdir. Ancak ideal anestezi uygulaması; yapılacak işlemin türüne, işlemin zorluk derecesine ve tedavi için gerekli olacak süreye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle anestezi yönteminin kesin olarak belirlenmesi için hastanın ayrıntılı olarak muayene edilmesi gerekir.

Sedasyon Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Sedasyon uygulamasında hasta, ağrı hissetmez bu sayede işlem sırasında konfor kaybı yaşanmaz. Tedavi esnasında endişe hali ortadan kalkar ve işlem sonrasında tedavi aşamaları hasta tarafından hatırlanmaz. Ancak hasta tedavide tümüyle uyku halinde olmadığından sedasyon derinliğine bağlı olarak konforlu bir tedavi işlemi geçirdiğini hatırlayabilir. Bu durum diş hekimi korkusu olan hastalarda korkunun yenilmesinde önemli oranda avantaj sağlayabilir. Tek bir seansta daha çok tedavinin ideal bir şekilde uygulanabilmesine olanak sağladığı için tedavi süreci daha hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Sedasyon Tedavisi ile Diş Hekimliği Tedavileri Tek Seansta Bitirilebilir mi?

Sedasyon uygulaması ile diş tedavisi yaptırmanın en büyük avantajlarından biri işlem süresinin önemli oranda azalmasına yardımcı olmasıdır. Muayene seansında yapılacak işlemlerin ayrıntılı olarak belirlenmesinin ardından hastalar ile bu konu değerlendirilmektedir. Yapılacak işlem miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilse de sedasyon uygulaması ile tedaviler genellikle tek seansta tamamlanabilir.

Soho Dental Clinic ile Tanışın

Tedavi süreci, ulaşım ve konaklama.

Tedavi Süreci ve Planlama

Ağız için fotoğraflarınızla birlikte bizimle iletişime geçmenizin ardından uzmanlarımız sizin için ön teşhislerini belirledikten sonra tedavi sürecinizi planlayarak, tedavi süresi, ulaşım, konaklama ve paket bütçelerini size bildirirler. Onayınızın ardından randevunuz oluşturulur.

VIP Araçlarla Havaalanı Transferi

Size özel hizmet veren Soho Dental Clinic temsilcisi tüm sürecinizi takip eder. Randevu gününüzde havaalanında sizi VIP araç ile karşılayarak otele ulaşımınızı sağlar. 

İstanbul'un Merkezinde Konaklama

İstanbul’un merkezi Nişantaşı’nda yer alan kliniğimize yürüme mesafesinde bulunan 3-4-5 yıldızlı otelinizde konaklama süreciniz boyunca konum avantajı sayesinde, seyahat ve alışveriş gibi tüm imkanlardan faydalanarak İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

KLİNİĞİMİZDE

Kullandığımız teknolojiler
ve çözüm ortaklarımız.

SOHO DENTAL CLINIC

Uzmanımıza danışın

    Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.